top of page

Tel. : 531-235-121    e-mail: kotuszynski@op.pl

logoprawnik.png

Kancelaria  Adwokacka

Adwokat Mikołaj Kotuszyński

prawo rodzinne

3631865.jpg

     Zagadnienia z zakresu prawa rodzinnego stanowią niezwykle skomplikowaną dziedzinę prawa. Mając na uwadze ten fakt, Kancelaria Adwokacka Adwokat Mikołaj Kotuszyński  oferuje swoim klientom kompleksową pomoc w zakresie spraw rozwodowych, postępowań o alimenty, spraw adopcyjnych czy tych dotyczących ustalenia ojcostwa.

     Jestem do dyspozycji klienta już na etapie podejmowania decyzji np. – czy wnieść pozew o rozwód, czy też nie. Udzielam porad prawnych, jak również pomagam przygotować się do sprawy sądowej. Empatia połączona z wiedzą i praktycznymi umiejętnościami pozwalają mi na wsparcie strony, którą reprezentuję w przejściu przez ten trudny w życiu całej rodziny okres. Do jednych z najczęściej rozpatrywanych przez sąd spraw należą sprawy rodzinne, w tym rozwody oraz dotyczących alimentów. Zajmuję się nie tylko tymi sprawami, ale także kwestiami związanymi z władzą rodzicielską, przysposobieniem, opieką czy kuratelą nad dziećmi oraz podziałem majątku. Dzięki bardzo dobrej znajomości prawa rodzinnego, w sposób kompleksowy zajmuję się każdą kwestią z nim związaną. Dotyczy to także kompletowania i przeprowadzania przydatnych dowodów i dokumentów.

     Jednocześnie, mając świadomość, że sprawy z zakresu prawa rodzinnego są wyjątkowo trudne, bowiem dotyczą osób najbliższych, wskazuję moim klientom najbardziej optymalne rozwiązania prawne, które pomagają podjąć decyzje jak najlepsze dla nich i ich bliskich. Zarówno przed wszczęciem postępowania sądowego jak i na każdym jego etapie dążę do rozwiązania sporów rodzinnych i osiągnięcia najbardziej optymalnych rozwiązań, zgodnych z oczekiwaniami moich klientów.

     Zapewniam moim klientom wsparcie, pomoc i opiekę psychologiczną. Współpracuję z zespołem psychologów, psychologów dziecięcych i terapeutów, zapewniając klientowi kompleksową i fachową pomoc w rozwiązywaniu ich problemów rodzinnych. Klient może uzyskać poradę prawną z zakresu prawa rodzinnego, zlecić przygotowanie pozwu, wniosku do Sądu lub zlecić prowadzenie całego postępowania sądowego.

    Jako profesjonalista polecam się m.in. w następujących sprawach z zakresu prawa rodzinnego:

– rozwody;

– separacje;

– podział majątku wspólnego;

– ustalenie rozdzielności majątkowej;

– alimenty i ich odpowiednio zasądzenie, podwyższenie, obniżenie, uchylenie, wygaśnięcie;

– władza rodzicielska i jej przyznanie, ograniczenie, pozbawienie, przywrócenie;

– ustalenie kontaktów małoletnich dzieci z rodzicami oraz zmianę kontaktów lub ich egzekucję;

– rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka;

– przysposobienie, rozwiązanie przysposobienia;

– ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa;

– ustalenie i zaprzeczenie macierzyństwa;

– uznanie dziecka i unieważnienie uznania dziecka;

– sprawy związane z zarządem majątkiem małoletniego;

– ubezwłasnowolnienie;

– unieważnienie małżeństwa.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

ADWOKAT MIKOŁAJ KOTUSZYŃSKI

Kancelaria Adwokacka Mikołaj Kotuszyński Adwokat Cieszyn, Prawnik Cieszyn, Porady prawne, rozwody, alimenty, prawo karne, podział majątku
ul. Kraszewskiego 9, 43-400 Cieszyn

tel: 531-235-121; e-mail: kotuszynski@op.pl

bottom of page